Історія Григорівської ЗШ І-ІІ ступенів

На території сучасного нашого села школа почала створюватися десь перед Першою Світовою війною.

В селі Караказелево, яке по кількості населення тоді було найбільшим селом, була організована двокласна початкова школа, що містилась по хатах у селян. А вчитель був на утриманні сільської громади, харчувався і жив по хатах у селян. Вчилися в основному писати і читати та найпростіших рахунків з арифметики. В 1913 році на кошти земства тут було збудовано приміщення початкової школи. В ній були два вчителі - Момтян Феофіл Петрович і Сідлецький Павло Матвійович.

Школа була початкова. Навчали учнів початкової грамоти, арифметики. Церковних молитов навчав піп з церкви села Водяне, який приїжджав сюди. Примірно перед Жовтневою революцією було організовано початкову школу в селі Новоандріївці. Тут було два класи, школа містилася в кімнаті, яку наймали батьки учнів. Працював один учитель. Він харчувався по дворах у селян, вони ж йому платили за навчання дітей.

В селі Григорівці до Жовтневої революції школи, навіть початкової, не було. Діти заможніших селян ходили в школу села Караказелево та Новоандріївки. І ось настала Жовтнева революція. Вона долинула і в наш край. Селяни почали відбирати землі і майно поміщиків. Так було конфісковано землі і майно в поміщика села Григорівки Охрамовського. Але ще два роки в наших краях тривала громадянська війна. І лише в І92І-І922 навчальному році в колишньому будинку поміщика Охрамовського була організована початкова школа. Діти селян-бідняків села дістали змогу вчитися в школі.

В перший рік навчання було 21 учень і 1 учитель. Школа розширювалась.

З обласному державному архіві збереглися дані про Григорівську початкову школу за 1924 рік:

Працював один учитель з освітою за 6 класів. Груп було 3.Учнів усього

I група - 16 учнів

II група - 15 учнів

ІІІ група - 22 учні

Навчалися в дві зміни. Дуже бідне було обладнання школи:

І.Парт - 22 штуки 2.Класних дошок – 2штуки З.Столів - 1 штука

4.Стулів - 2 штуки

5.Діжки для води - 1 штука

6.Відро - 1 штука

Вчителем і завідуючим школи був Любченко Л. Також працювали початкові школи в селах Караказелево, Новоандріївці. Діти часто робили пропуски занять, бо потрібно було пасти худобу, доглядати своїх менших братів і сестер. Частина учнів не могла вчитись із-за відсутності одягу та взуття. Бо це був час, коли зруйноване господарство почало ще тільки відбудовуватись, в країні була велика бідність.

Але Радянський Уряд і Комуністична партія, дбаючи про підвищення


культурного і освітнього рівня народу надавали велику допомогу в розвитку школи. В усіх трьох школах було придбано парти, класні дошки, столи, географічні карти та інше обладнання. Навчалися в початкових школах всі діти селян.

У 1934 році Караказелівська початкова школа була реорганізована в семирічну школу.

А в 1937 році і Новоандріївська початкова школа була реорганізована в семирічну школу. Радянський Уряд прийняв Закон про обов'язкове семирічне навчання всіх дітей 7-15 років. Школи обладнувались новим навчальним обладнанням. В них стали працювати вчителі з середньою педагогічною освітою. Але в 1941 році фашистські орди посунули на наші землі. Загарбники захопили наше село. Школи було позакривано. В шкільних приміщеннях розмістились фашистські війська, в класах вони влаштовували стайні біля своїх коней. Всі шкільні меблі, обладнання було спалено, знищено.

Весь радянський народ піднявся на боротьбу з фашистськими загарбниками. Серед них були сотні жителів наших сіл .Вони героїчно билися з ворогами на різних фронтах Великої Вітчизняної війни .Один з колишніх учнів Караказелівської семирічної школи Чорноморець Володимир Данилович за доблесть і героїзм був удостоєний почесного звання Героя Радянського Союзу.

92 жителі нашого села віддали в боротьбі з ворогом своє життя. Як тільки було вигнано фашистів з нашого села, зразу ж було відкрито усі три школи - Караказелівську семирічну, Новоандріївську семирічну та Григорівську початкову .

Радянський Уряд та Комуністична партія створювали всі умови для навчання дітей. У 1956 році було розпочато будівництво приміщення Григорівської восьмирічної школи. На 1958-І959 навчальний рік воно було закінчено. В новому приміщенні були найкращі умови для навчання і виховання учнів, воно знаходиться в центрі села. А тому було недоцільно мати три школи на території нашого сучасного села. Всі школи об'єднано в Григорівську школу. Але до 1958 року в Караказелево працювала семирічна школа, а з серпня її було реорганізовано в початкову школу. А наша школа до 1967 називалася Новоандріївською. Рішенням виконкому Новоукраїнської районної ради депутатів трудящих від 27 червня 1967 року Новоандрїївську восьмирічну школу переіменовано в Григорівську восьмирічну школу.

Директором школи був Соколенко Іван Макарович. Вчителями працювали Гавриленко Меланія Пантелеївна, Назаренко ( Цибенко) Марія Гаврилівна, Січкар Катерина Іллівна, Ланецька Ніна Сергіївна, Білан Марія Олександрівна, Арсенюк (Хорошко) Меланія Пилипівна, Черняєва Настя Миколаївна.

З 1981 року директором школи була призначена Петрова Тетяна Олексіївна, яка пропрацювала до 1985. 3 1985 по 1990 директором школи працює Момоток Неля Володимирівна. З 1990 року директором школи призначено Гаєвського Віктора Адамовича.
Кiлькiсть переглядiв: 8

Коментарi

 • Roberto

  2013-09-08 21:50:39

  A minute saved is a minute earden, and this saved hours! http://hjvkjmb.com [url=http://tywkbekibl.com]tywkbekibl[/url] [link=http://zyecprxfqdw.com]zyecprxfqdw[/link]...

 • Nabile

  2013-09-04 19:49:50

  I was looking evwyrehere and this popped up like nothing!...

 • MehMet

  2013-09-03 19:45:41

  Nontihg I could say would give you undue credit for this story. http://pedskabpvsk.com [url=http://snmchmfw.com]snmchmfw[/url] [link=http://zacqvnly.com]zacqvnly[/link]...

 • Maryfeer

  2013-09-03 00:57:47

  I thughot finding this would be so arduous but it's a breeze!...

 • Sophia

  2013-09-02 07:14:02

  I guess finding useful, reliable intiamrfoon on the internet isn't hopeless after all....