• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Сторінка для батьків

ДО УВАГИ БАТЬКІВ!

Брошура «Як батьки можуть виявити ознаки постравматичного стресового розладу в дитини та підтримати її» (завантажити)

ДО УВАГИ БАТЬКІВ!

З 29 грудня 2023 року по 14 січня 2024 року триватимуть зимові канікули. Відповідальність за здоров'я і життя здобувачів освіти під час зимових канікул несуть батьки.

ДО УВАГИ БАТЬКІВ!

З 30 жовтня по 05 листопада 2023 року триватимуть осінні канікули. Відповідальність за здоров'я і життя здобувачів освіти під час осінніх канікул несуть батьки.

ДО УВАГИ БАТЬКІВ!

З 03 червня по 31.08 2023 року триватимуть літні канікули. Відповідальність за здоров'я і життя здобувачів освіти під час літніх канікул несуть батьки.

ДО УВАГИ БАТЬКІВ!

З 27 березня по 2 квітня 2023 року триватимуть весняні канікули. Відповідальність за здоров'я і життя здобувачів освіти під час весняних канікул несуть батьки.

17.02.2023

Профілактика педикульозу в навчальних закладах: захист дітей від паразитів

Педикульоз – це захворювання, при якому волосяні ділянки людського тіла вражають дрібні комахи-паразити – воші (ектопаразити).

Воші бувають трьох видів: головні, платтяні та лобкові. Така класифікація безпосередньо пов’язана з середовищем їхнього проживання. Головна і лобкова – це різновиди вошей, які мешкають на тілі людини, а платтяна воша зазвичай ховається на одязі. Найбільш поширеним різновидом вважається головна воша. Головні воші живуть тільки на волоссі людини і не передаються твариною, тому що тварини не можуть бути їх носіями.

Зараження
Помилково вважати, що педикульоз – це хвороба людей, які проживають в антисанітарних умовах. Хоча антисанітарія дійсно є однією з причин педикульозу, але, на жаль, ця проблема стосується і соціально благополучних сімей.

Воша не здатна активно пересуватися і, всупереч поширеному міфу, не вміє стрибати та літати, а повзає. Зараження здорової людини відбувається при безпосередньому контакті шляхом дотику зараженої голови до голови іншої людини або через заражені предмети, такі як гребінці, рушники, головні убори, постільна білизна тощо.

Основні місця

Найчастіше педикульоз зустрічається у дітей, які відвідують організовані дитячі колективи (садочки, школи, табори відпочинку та оздоровлення, інтернатні заклади тощо). Дорослі люди ризикують заразитися на педикульоз під час відвідувань громадських лазень, саун, басейнів, готелів, перукарень та інших місць, де можна контактувати із зараженими предметами.

Симптоми

Основні прояви педикульозу: свербіж шкіри в місцях укусів (найбільш інтенсивний в ділянці скронь, потилиці та за вухами), дрібні сірувато-блакитні плями на шкірі та наявність гнид на волоссі (гниди часто плутають з лупою, але, на відміну від лупи, вони важко знімаються з волосся і при роздавлюванні між нігтями створюють типове клацання).

Лікування

Позбутися комах-паразитів лише за допомогою миття голови і прання білизни неможливо. Педикульоз потребує обов’язкового лікування в поєднанні з протиепідемічними заходами в сім’ї та колективі хворого.

На сьогодні аптечна мережа пропонує широкий вибір протипедикульозних препаратів, але слід пам’ятати, що дезінсекційний засіб від вошей буде неефективним, якщо не дотримуватися інструкції щодо його використання.

Після використання протипедикульозного засобу гниди в переважній кількості або цілком усі стають нежиттєздатними. Відрізнити на око живих гнид від нежиттєздатних неможливо, тому необхідно провести механічне їх видалення шляхом вичісування. Для полегшення вичісування гнид волосся змочують розведеним 5-10% столовим оцтом, вкривають волосся поліетиленовою хустиною та рушником, витримують 30 хвилин, полощуть у проточній воді, після чого вичісують загиблих вошей та їх яйця густим гребінцем.

Профілактика

Жодні препарати не захищають від повторного зараження, тому після лікування слід виконувати профілактичні заходи, направлені на попередження ураження педикульозом, які полягають у дотриманні санітарно-гігієнічного режиму та правил особистої гігієни. Дітей необхідно з раннього віку навчати гігієнічним навичкам, пояснювати, що таке предмети індивідуального використання і чому не можна давати їх іншим дітям. Також діти повинні розуміти, що необхідно дотримуватися хоча б мінімальної дистанції при спілкуванні та активних іграх з іншими дітьми і не допускати зіткнення головами. Дівчаток слід привчати до охайних і акуратних зачісок із зібраним волоссям.

Важливо регулярно оглядати волосисту частину голови, щоб вчасно виявити педикульоз. Це особливо актуально для виявлення педикульозу у дітей в організованих колективах.

Огляд дітей на педикульоз проводиться:

· в дошкільних навчальних закладах – щоденно;

· в закладах інтернатного типу – щотижня, а також перед і після кожного відвідування родини;

· в загальноосвітніх школах – після кожних канікул та за епідпоказами, вибірково.

Пам’ятайте!

Воші можуть поширювати небезпечні інфекційні захворювання. Запобігти виникненню педикульозу дозволить лише дотримання правил особистої гігієни.

Новоукраїнське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області

28.12.2022

ДО УВАГИ БАТЬКІВ!

З 29 грудня 2022 року по 15 січня 2023 року триватимуть зимові канікули. Відповідальність за здоров'я і життя здобувачів освіти під час зимових канікул несуть батьки.

/Files/images/зим кан.png

31.12.2021

ДО УВАГИ БАТЬКІВ!

З 01 по 09 січня триватимуть зимові канікули. Відповідальність за здоров'я і життя здобувачів освіти під час зимових канікул несуть батьки.

/Files/images/unnamed (1).jpg

29.10.2021

ДО УВАГИ БАТЬКІВ!

З 01.11 по 07.11 триватимуть осінні канікули.

Відповідальність за здоров'я і життя учнів під час осінніх канікул несуть батьки.

/Files/images/осінні канікули.png

28.05.2021

ДО УВАГИ БАТЬКІВ!

Незабаром літні канікули. Відповідальність за здоров'я і життя учнів під час літніх канікул несуть батьки.

/Files/images/97282969_2603220573286816_5168286897788682240_n.jpg

19.03.2021

ДО УВАГИ БАТЬКІВ!

З 22 по 28 березня 2021 року триватимуть весняні канікули. Відповідальність за здоров'я і життя учнів під час весняних канікул несуть батьки.

Пам'ятка

«Поради батькам щодо запобігання наркоманії в підлітковому віці»

Мотиви прийому наркотиків у дітей та підлітків виявити дуже важко. Це може бути і цікавість, і бажання відчути ейфорію, і бути „таким як усі” в групі, і виглядати більш дорослим. Чим молодша дитина, тим більше значення має груповий мотив. Доказом цього є те, що довгий час діти та підлітки вживають психоактивні речовини без вибору, ті, які вдалося знайти, і важливим є саме спільне сп’яніння, яке зближує групу, урівнює її членів.

Дуже важливою метою, яка стоїть перед вчителями, батьками, медичними працівниками, є раннє виявлення ознак вживання наркотичних або психотропних речовин підлітками. Ранніми ознаками вживання наркотичних речовин, незалежно від їх виду, можуть бути наступні зміни у поведінці, характері та фізіології підлітків:

• безпідставне зникнення з дому на досить тривалий час;

• пропуски занять у ліцеї, зниження успішності в навчанні;
• різкі зміни у поведінці, що не були властивими раніше; (необгрунтована агресивність, злобність, замкнутість, зміна кола друзів, неохайність);
• часті звернення до аптеки;
• поява брехливості, відчуженості;
• виникнення боргів;
• зникнення цінних речей та грошей з дому, крадіжки;
• втрата зацікавленості до навчання, праці, захоплень, перегляду телепередач;
• зникнення з дому таких хімічних речовин, як: оцет, питна сода, перманганат калію, йод, ацетон та інші розчинники;
• поява у підлітка флаконів з невідомими рідинами, а також пакетів з рослинною сировиною;
• знаходження у підлітка шприців, голок, гумових джгутів, закопчених ложок, таблеток, наркотичних речовин;
• наявність у підлітків слідів від ін’єкцій у будь-яких частинах тіла;
• розлади сну (безсоння або надзвичайно тривалий сон, сон вдень, важке пробудження та засинання, тяжкий сон)
• розлади апетиту (різке підвищення апетиту або його відсутність, прийом значної кількості солодощів, поява надзвичайної спраги);
• коливання розміру зіниць (зіниці різко розширені або звужені до булавкової головки) та кольору шкіри (різко бліда, сірувата).

Ранні ознаки вживання наркотиків можуть бути різними, в залежності від того, який наркотик, в якій кількості та комбінації вживає підліток.
В залежності від того, в якому стані перебуває підліток (сп’яніння, вихід з нього, або в перерві між прийомами наркотиків), ранні ознаки вживання наркотичних речовин можуть відрізнятись.
Через 5 – 15 хвилин після куріння виникає відчуття піднесеного настрою та приливу сил, сильний голод і спрага. Психічний стан коливається від немотивованої веселості, сміху до тривоги, страху, агресивності. Зіниці у стані сп’яніння розширені, блищать, шкіра бліда, губи сухі. Відзначається невелике підвищення артеріального тиску та прискорення пульсу. Закінчується сп’яніння тяжким сном, слабкістю, апатією.
В перервах між прийомами наркотичних засобів на перших етапах ніяких суттєвих змін у поведінці підлітків не відмічається. Через декілька місяців (1 – 2) після регулярного (щоденного) вживання можуть виникнути такі ознаки: - псується або безпідставно змінюється настрій, безсилля змінюється дратівливістю, агресивністю, порушується сон (сонливість вдень), з’являється головний біль, озноб, пітливість шкіри, тремтіння (тремор), підвищується артеріальний тиск.
Після прийому наркотику виникає ейфорія, приємне почуття комфорту та розслаблення, зіниці різко звужені, обличчя та шия червоніють, з’являється свербіння шкіри, переважно обличчя. Під час сп’яніння підлітки малорухливі, шукають усамітнення та спокою.
При необхідності підлітки можуть легко приховувати усі ознаки сп’яніння, окрім різко звужених зіниць.
При виході зі стану опійного сп’яніння зіниці розширені, може виникнути нудота, блювання, біль у різних частинах тіла, підвищена температура, зростання частоти серцевих скорочень, коливання артеріального тиску, безсоння, нежить. Психічний стан характеризується дратівливістю, злостивістю, нестійкістю настрою.
Наявність у підлітків однієї або декількох з вищевказаних ознак не дає підстав для ствердження того, що дитина вживає наркотики. Діагноз наркотичного сп’яніння може бути встановлений тільки лікарем – наркологом. Однак це повинно спонукати батьків більш пильно віднестись до поведінки дитини, звернутись за порадою до лікаря – нарколога.
Адже отримавши кваліфіковану медичну та психологічну допомогу при перших спробах вживання, дитина чи молода людина має більше шансів уникнути страшної прірви наркотичної залежності.

Поради батькам щодо профілактики поширення серед молоді наркотичних речовин:

1. Встановлювати і дотримуватися загальноприйнятих норм поведінки, чіткого режиму життя (розподіл часу для праці, навчання, дозвілля, відпочинку); практикувати визначення кожному членові сім'ї його обов'язків, контролювати їх виконання, спільно з дітьми аналізувати стан життя родини, її перспективи, сімейні плани тощо.

2. Намагатися тримати під контролем вільний час дитини, цікавитись її успіхами, проблемами, труднощами, інтересами, запитами, прагненнями і способами їх задоволення.
3. Знати товаришів своєї дитини, коло її неформального спілкування.
4. Виховувати у дітей відповідальне, ціннісне ставлення до свого здоров'я; культивувати розуміння обов'язку допомагати в майбутньому своїм літнім батькам, родичам, дітям, нужденним, утримувати свою сім'ю.
5. Компетентно й педагогічно грамотно (без повчань, моралізування, надокучливості, залякування, з урахуванням індивідуальних і вікових характеристик) обговорювати з дітьми проблеми асоціального змісту життя окремих людей (наркоманів, токсикоманів). Стежити і намагатися, щоб перша інформація про наркотичне лихо надійшла до дітей саме від батьків, родини, а не від компанії з вулиці.
6. Обмежувати доступ дітей до інформації, що популяризує наркоманію, зваблює їх насолодою від вживання наркотичних і токсичних речовин (кіно, відеофільми, пісенні твори, що акцентують на привабливих сценах "кайфування" в стані наркотичного одурманення свідомості, розуму людини).
7. Розвивати й заохочувати у дітей самостійність, уміння обстоювати власну позицію, переконання; навчати їх протистояти агітації прихильників сучасного способу життя, прикрашеного наркотичними і токсичними речовинами.
8. Підтримувати постійний зв'язок з навчальним закладом, допомагати їм у пропаганді утвердженні здорового способу життя підростаючого покоління.
9. Знати і вміти пояснити основні прикмети чи зовнішні ознаки вживання дітьми наркотиків, токсичних речовин (зміна фізичного стану, поведінки, активності тощо).
10.Бути готовими і рішучими до консультацій з педагогами, психологами, медиками; до відвертої, спокійної розмови з дитиною; до прийняття "дисциплінарних" рішень щодо обмеження "непродуктивного" часу життя дитини і контактування її з "підозрілими" товаришами.

Поради щодо встановлення довіри між підлітком і батьками в кризовий для них період:

- Уважно вислухайте дитину. Прагніть до того, щоб дитина зрозуміла, що вона вам не байдужа і ви готові зрозуміти й прийняти її. Не перебивайте, не виявляйте свого страху, ставтесь до неї серйозно, з повагою;
- Запропонуйте свою підтримку та допомогу. Виявіть співчуття й покажіть, що ви поділяєте і розумієте її почуття;
- Поцікавтесь, що зараз найбільше турбує дитину;
- Упевнено спілкуйтесь з дитиною. Саме це допоможе повірити в її сили.
- У спілкуванні з дитиною використовуйте слова, речення, які сприятимуть контакту: розумію, співчуваю, хочу допомогти;
- Недооцінка гірше ніж переоцінка. Вмійте слухати, довіряти й викликати довіру в неї;
- Звертайтесь по допомогу, консультацію до спеціаліста, якщо вас щось насторожило в поведінці дитини.

06.01.2021

ДО УВАГИ БАТЬКІВ!

Із 8 по 24 січня 2021 року триватимуть зимові канікули. Відповідальність за здоров'я і життя учнів під час зимових канікул несуть батьки.

28.05.2020

ДО УВАГИ БАТЬКІВ!

Відповідальність за здоров'я і життя учнів під час літніх канікул несуть батьки.

25.05.2020

Шановні батьки!

Прохання переглянути стан підручників (за потреби підклеїти) і здати їх класним керівникам.

12.03.2020

Шановні батьки!

Нагадуємо Вам про необхідність дотримання дітьми правил безпеки життєдіяльності під час карантину, а саме: уникати участі у масових заходах;
уникати відвідування громадських місць;
уникати тісного контакту з хворими людьми;
уникати контакту з дикими та свійськими тваринами;
Нагадуйте дітям, що необхідно дотримуватись правил дорожнього руху, правил протипожежної безпеки, правил перебування біля водоймищ та безпеку вдома.
Не допускайте, щоб Ваші діти вживали алкогольні напої та курили.
Під час карантину діти повинні перебувати вдома.

Завдання для дистанційного навчання розміщені внизу карти сайту по класах.

Кiлькiсть переглядiв: 665

Коментарi