Правила поводження з книгою https://www.youtube.com/watch?v=lcluayyM3a0

/Files/images/knigi-171.gif Як читати книгу

1. Читати треба не поспішаючи, уважно, замислюючись над кожним незрозумілим словом. Інакше ви неправильно зрозумієте книгу.

2. Розвивайте своє уявлення. Письменник, створюючи художні твори, вибирає самі необхідні і лаконічні слова. Ви бачите великий, незвичайний світ чужими очима того, хто багато подорожував, пережив, багато знає. Прочитавши книгу ви станете досвідченішими.

3. Читайте вдумливо. Зустрівши нову, цікаву думку, постарайтеся зрозуміти її, подумати, чи погоджуєтесь ви з нею. Одна глибоко продумана книга варта багатьох книг, прочитаних поверхово.

4. Поміркуйте, що хотів сказати автор своєю книгою, яка головна думка, ідея.

5. Подумайте і над заголовком книги. Що автор хотів сказати в ній?

6. Уважно розглядайте ілюстрації. Це доповнить ваше уявлення про прочитане, допоможе краще зрозуміти почуття героїв.

7. В багатьох книгах є вступні статті, передмови. Читайте їх. З передмови можна дізнатись для кого призначена книга, про історію її створення, про достовірність фактів описаних в ній.

8. Не в кожній книзі є передмова. В таких випадках треба обов’язково ознайомитися з анотацією (тобто про що розповідається в книзі), розміщеною на звороті титульного аркуша або на передостанній сторінці книжки.

9. Післямова – найчастіше є в книгах, зміст яких начебто не закінчено або якщо доля книжки чи її автора вимагають додаткових пояснень.

10. Ведіть щоденник читання, де записуйте відомості про прочитану книгу. Чим сподобалась книга, які думки вона визвала. Пройде час, забудуться імена героїв, автор і назва книги, а відкриєте щоденник читання і все згадаєте.

Як працювати з підручником

1. Для того, щоб навчитися працювати з підручником, необхідно, насамперед звернути увагу на його структуру. Він складається з великих частин або розділів, які, у свою чергу, поділені на параграфи та підпараграфи. Зроблено це для того, щоб полегшити засвоєння матеріалу. Не прагніть “проковтнути” за один присід зміст усього параграфа. Робіть це поетапно: за один раз уважно й вдумливо прочитуйте не більш ніж підпараграф./Files/images/school2148.gif

2. Щоб добре засвоїти матеріал підпараграфа, його треба перечитати тричі:
- вперше – щоб усвідомити його загальний зміст і головну ідею.
- вдруге – щоб розібратися з усіма незрозумілостями, з’ясувати зміст незрозумілих понять.
- втретє – здійснюють з метою виокремити в певній послідовності головні питання й тези, які розглядаються у цьому параграфі (скласти план).

3. Не слід забувати про ілюстрації, які є в підручнику. Вони не тільки допомагають краще зрозуміти матеріал, а й надають додаткову інформацію, є його доповненням.

4. Наприкінці кожного параграфа й розділу наведені запитання і завдання. Вони спрямовані на самоперевірку, закріплення й творче застосування вивченого матеріалу, вироблення вмінь і навичок.

5. Кожний розділ підручника закінчується підсумками і висновками, які відтворюють його головний зміст.

6. Нарешті, зверніть увагу й на те, що в підручнику існують певні шрифтові виділення та умовні позначення, які можуть допомогти вам правильно організувати процес засвоєння матеріалу:
- напівжирним шрифтом виділені найважливіші поняття, які треба обов’язково знати.
- дрібнішими літерами може бути набраний додатковий або пояснювальний матеріал, що не є обов’язковим.

Кiлькiсть переглядiв: 215

Коментарi